Nowe trendy w pielęgnacji cery dojrzałej

2018-02-19 | Pielęgnacja i kosmetyki

Nowe trendy w pielęgnacji cery dojrzałej

2018-02-19 | Pielęgnacja i kosmetyki

Słyszysz “menopauza”, myślisz “zanik miesiączki, spadek libido, uderzenia gorąca”. I nic dziwnego. Większości z nas menopauza kojarzy się z konkretnym momentem w życiu kobiety.

Zapominamy jednak, że menopauzę poprzedza stopniowy spadek hormonów, który wpływa nie tylko na nasz układ rozrodczy, ale także na nasze samopoczucie czy skórę. Choć przyjmuje się, że klimakterium występuje około 45.-50. roku życia, procesy te rozpoczynają się nawet 5, 10 lat wcześniej. To idealny moment, by zacząć stosować kremy przeznaczone do cery dojrzałej.

Sama menopauza, jak i tzw. okres przedmenopauzalny, to czas, gdy w organizmie kobiety dochodzi do wielu zmian, spowodowanych obniżoną produkcją hormonów. Zmarszczki, przesuszenia czy utrata gęstości skóry nie wynikają bowiem wyłącznie z naturalnej utraty kwasu hialuronowego w skórze. Innowacyjne kosmetyki, przeznaczone do pielęgnacji skóry dojrzałej muszą więc zawierać skrupulatnie dobrane składniki. Poza łagodzącą alantoiną, biotyną, kwasem hialuronowym czy prowitaminą b5, powinny zawierać substancje do zadań specjalnych. Wprowadzenie ich stosunkowo wcześnie w żaden sposób nie zaszkodzi cerze. Wręcz przeciwnie – pozwoli zachować młody wygląd na dłużej.

Dlatego około 40 roku życia warto zaopatrzyć się w kremy, które skutecznie spowalniają procesy, wynikające ze spadku hormonów.

Produkty te nadają efekt nieinwazyjnego liftingu, podnoszą owal twarzy i nawilżają naskórek. Co więcej, są wzbogacone w formuły, które kompensują skórne objawy obniżonego stężenia hormonów wieku dojrzałego. W linii Fito Lift Care znajdziemy fitosteroidy zawarte w Soi oraz Dzikim Pochrzynie – substancje, które intensywnie wygładzają, nawilżają, uelastyczniają naskórek i działają przeciwzmarszczkowo. Ponadto kosmetyki te wzbogacone są w aktywator protein młodości – olej z żywicy drzewa Pistacia lentiscus „Krystaliczne łzy”, który wzmacnia struktury podporowe skóry, odmładza rysy twarzy i unosi owal, a także skutecznie zagęszcza i modeluje objętość skóry.

Linia Fito Lif Care dla cery dojrzałej

Linia Fito Lif Care składa się z kilku kosmetyków, które idealnie sprawdzają się w codziennej pielęgnacji skóry. Odmładzający krem nawilżający Fito Lift Care można stosować zarówno na dzień, jak i na noc. Fantastycznie nawilża, przeciwdziała procesowi ścieńczenia skóry, jej opadaniu i utracie jędrności. Natomiast odmładzający krem odżywczy Fito Lift Care, który również został wzbogacony w najskuteczniejsze fitosteroidy, kompensujące skórne objawy obniżonego stężenia hormonów, dodatkowo natłuszcza przesuszony naskórek. Efekt nieinwazyjnego liftingu wolumetrycznego możemy wzmocnić, stosując także dwa pozostałe produkty z linii – Odmładzający krem pod oczy Fito Lift Care, który wygładza i przywraca komfort optymalnego nawilżenia naskórka oraz Fito-ekstrakt olejowy Fito Lift Care, działający na skórę niczym odmładzający zastrzyk. To idealny kosmetyk do stosowania na noc. Podczas gdy ty śpisz, on pobudza proteiny młodości, wzmacnia struktury podporowe skóry i odmładza rysy twarzy.

Cera dojrzała to naturalny proces

Nie masz większego wpływu na to, kiedy wejdziesz w okres przedmenopauzalny. Możesz za to skutecznie walczyć ze skutkami spadku estrogenów w swoim organizmie. Zacznij od skóry, bo jak wiadomo – zadowolenie z własnego wyglądu poprawia ogólne samopoczucie, a wtedy nawet menopauza ci niestraszna.

Komentarze

#InstaBandi

1 dzień temu
  • 151
  • 13
3 dni temu
  • 349
  • 27
4 dni temu
  • 139
  • 8
BANDI Professional

BANDI Professional

polskie kosmetyki profesjonalne w salonach kosmetycznych od 30 lat

Już ponad 30 lat minęło, od kiedy powstał pierwszy krem BANDI. Rozpoczęliśmy działalność w 1986 roku. Jesteśmy polską firmą rodzinną założoną przez pasjonatkę kosmetologii Bogdę Draniak, a prowadzoną dziś przez jej córkę, Joannę Draniak-Kicińską.