Kilka faktów o opalaniu – infografika

2017-07-28 | Pielęgnacja i kosmetyki

Kilka faktów o opalaniu – infografika

2017-07-28 | Pielęgnacja i kosmetyki

Lato w pełni. Wysokie temperatury dokuczają nam codziennie, a nasza skóra odczuwa skutki intensywnego nasłonecznienia każdego dnia. Poznajmy więc kilka faktów na temat opalania.

Czy cień chroni nas przed promieniowaniem?

Mit. Badania pokazują, że cień parasola wcale nie chroni w wystarczający sposób nas przed promieniami słonecznymi. Rozproszone promienie UV docierają do nas nie tylko bezpośrednio od słońca, ale także odbijając się od blasku piasku, czy wody. Nawet 80% promieni słonecznych dociera do nas w ten sposób.

Czy Polacy mają niedobór witaminy D3?

Mit. Ten niedobór może występować w okresie zimowym. Choć nie musi. Według badań, w naszej szerokości geograficznej witamina D3 syntetyzowana jest w okresie od kwietnia do września. Wystarczy na około 15 minut dziennie wystawić 18% naszej skóry na działanie promieni słonecznych. Najlepiej przedramiona i uda.

Oparzenia słoneczne z dzieciństwa są przyczyną raka skóry

Mit. Niestety badania pokazują, że oparzenia w wieku dorosłym są również przyczyną raka skóry. Faktem jest natomiast, że najczęstszą przyczyną czerniaka są oparzenia z wieku dziecięcego.

Czy stosując krem z filtrem nie opalamy się?

Mit. Stosując kremy z filtrami nasza skóra opala się w takim samym tempie. Spowolniony jest natomiast proces zmiany skóry, a sam blask naszej opalenizny pozostaje na dłużej.

Czy promieniowanie UVA i UVB to jedyny rodzaj promieniowania jaki powoduje przyspieszone starzenie?

Mit. Nasza skóra każdego dnia narażona jest na promieniowanie podczerwone oraz widzialne emitowane ze źródeł sztucznego promowania. Dlatego ważnym jest, aby wybierać kremy do opalania, które ochronią nas przed jak najszerszym spektrum promieniowania.

Tym razem, oprócz artykułu przygotowaliśmy dla Was również infografikę na temat opalania.

Komentarze

#InstaBandi

BANDI Professional

BANDI Professional

polskie kosmetyki profesjonalne

Już ponad 30 lat minęło od kiedy powstał pierwszy krem BANDI. Rozpoczęliśmy działalność w 1986 roku. Jesteśmy polską firmą rodzinną założoną przez pasjonatkę kosmetologii Bogdę Draniak, a prowadzoną dziś przez jej córkę Joannę Draniak-Kicińską.