Jak dbać o włosy na co dzień? Praktyczne wskazówki.

2020-06-11 | BANDI, Vloger poleca

Jak dbać o włosy na co dzień? Praktyczne wskazówki.

2020-06-11 | BANDI, Vloger poleca

Jak dbać o włosy by były piękne, lśniące i mocne? Kluczem jest odpowiednia pielęgnacja nie tylko włosów, ale i skóry głowy. Jak robić to prawidłowo podpowiada znana z niezwykłego podejścia do pielęgnacji włosów Agnieszka Niedziałek.

Jak i czym myć włosy?

Agnieszka: Najczęściej skupiamy się na myciu samych włosów a nie przykładamy odpowiedniej wagi do oczyszczania skóry głowy. Tymczasem już na etapie mycia należy zwracać uwagę w jakie składniki pielęgnacyjne wzbogacony jest nasz szampon.

Komentarz od Bandi: Do szamponów z linii Tricho-esthetic można także dodawać wybrane tricho-ekstrakty. W ten sposób otrzymamy indywidualnie dopasowany kosmetyk, który pomoże prawidłowo dbać o włosy o skórę głowy. Jak to zrobić? Wystarczy do 200 ml szamponu dodać ok. 30 kropel tricho-ekstraktu. W ten sposób już na etapie mycia pielęgnujemy włosy.

Agnieszka: Ważny jest sposób użycia samego szamponu. Najlepiej jest kosmetyk myjący rozwodnić i dobrze wymieszać z wodą. Dopiero tak przygotowany roztwór jest przygotowanym do użycia produktem myjącym, ponieważ wtedy łatwiej się go rozprowadza oraz dokładniej spłukuje. Dodatkowo unikamy konieczność tarcia i plątania włosów podczas spieniania szamponów już na głowie.

Dbaj o włosy stosując wcierki

Mycie jest dopiero wstępem do dobrej pielęgnacji włosów. Warto dodatkowo stosować tzw. wcierki, czyli kosmetyki, które aplikujemy bezpośrednio na skórę głowy.

Tricho-ekstrakty pomagają prawidłowo dbać o włosy i skórę głowy

Agnieszka: Kiedy stosować wcierki? Wiele zależy od kierunku działania produktu, jego konsystencji i sposobu użycia.

Komentarz od Bandi: W naszej ofercie znajdują się cztery rodzaje wcierek, które pomagają dbać o włosy i skórę głowy. Są to tricho-ekstrakty:

  • przeciw wypadaniu włosów
  • przeciwłupieżowy
  • nawilżająco-regenerujący
  • przeciw przetłuszczaniu się skóry głowy i włosów

Dodatkowo na problemy z wypadaniem włosów polecamy tricho-lotion. Jest wyjątkowy rodzaj wcierki, przeznaczony do rozpylenia na skórze głowy, bez jej wcierania dłońmi. Produkt może być stosowany po umyciu skóry głowy, po wstępnym osuszeniu włosów.

Peeling do skóry głowy

Agnieszka: Polecam Tricho-peeling. Wyjątkowy  kosmetyk do stosowania jednocześnie z wcierkami. Szczególnie docenią go osoby używające produkty stylizujące do włosów. Peeling m.in. bardzo dobrze usuwa ich nadmiar z powierzchni skóry i przygotowuje ją do przyswajania składników aktywnych z wcierek. Warstwowanie to jedna z moich ulubionych cech kosmetyków Bandi! Możliwość nakładania kosmetyków warstwami jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. U mnie sprawdza się znakomicie.

Komentarz od Bandi: Tricho-peeling to jeden z naszych bestsellerów i jesteśmy z tego faktu niezwykle dumni. Nie tylko wzmacnia skuteczność tricho-ekstraktów, ale dodatkowo sprawia, że włosy dłużej wyglądają świeżo. Szczególnie docenią tą jego zaletę osoby borykające się z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów.

Tricho-peelig to skuteczność i wygoda użycia. Wyjątkowa formuła Tricho-peelingu pozwala na nałożenie bezpośrednio na niego wybranej wcierki, bez konieczności zmywania go w międzyczasie. To bardzo wygodne rozwiązanie, które ułatwia dbanie o włosy i skórę głowy.

Więcej wskazówek i porad Agnieszki jak prawidłowo dbać o włosy i skórę głowy w filmie. Obejrzyjcie koniecznie!

Tricho esthetic

Właśnie takiej pielęgnacji potrzebują Twoje włosy

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

BANDI Professional

BANDI Professional

polskie kosmetyki profesjonalne w salonach kosmetycznych od 30 lat

Już ponad 30 lat minęło, od kiedy powstał pierwszy krem BANDI. Rozpoczęliśmy działalność w 1986 roku. Jesteśmy polską firmą rodzinną założoną przez pasjonatkę kosmetologii Bogdę Draniak, a prowadzoną dziś przez jej córkę, Joannę Draniak-Kicińską.
O kosmetykach, pracy i relacjach międzyludzkich

O kosmetykach, pracy i relacjach międzyludzkich

Wywiad z Bogdą Draniak - założycielką i Joanną Draniak-Kicińską - prezesem firmy Bandi. Patrząc na rynkowe trendy, widać zafascynowanie konsumentek medycyną estetyczną. Skutek? Na półkach drogerii jest naprawdę dużo produktów, które zainspirowane są konkretnymi...

dr Skin Clinic – profesjonalny wybór dla zdrowia skóry

dr Skin Clinic – profesjonalny wybór dla zdrowia skóry

Skóra to jeden z największych i najinteligentniejszych organów naszego ciała. Chroni nas przed światem zewnętrznym, jest naszym zmysłem dotyku, reguluje temperaturę, od jej kondycji zależy jak wyglądamy. Pełni wiele pomocnych funkcji dla organizmu. Codziennie pilnuje...

Dlaczego warto stosować kosmetyki z peptydami?

Dlaczego warto stosować kosmetyki z peptydami?

Jeśli miałabym wybrać słowo roku 2020 w kategorii Pielęgnacja Skóry Twarzy, to byłyby to zdecydowanie "peptydy". Co to takiego? To organiczne związki chemiczne powstałe z połączenia cząsteczek aminokwasów, które za zadanie mają aktywizację produkcji włókien...