Hit demakijażu – płyn micelarny

2015-03-24 | Surowce i szczypta chemii

Hit demakijażu – płyn micelarny

2015-03-24 | Surowce i szczypta chemii

Płyny micelarne cieszą się coraz większą popularnością.

Co sprawia że w sposób szybki i skuteczny oczyszczają skórę, a także pozostawiają ją odpowiednio nawilżoną, zneutralizowaną, przygotowaną do dalszej pielęgnacji ?

W skład płynów micelarnych wchodzą tak zwane micele- mikroskopijne kuleczki, złożone z wielu połączonych ze sobą cząsteczek amfifilowych (lubiących zarówno wodę jak i olej) zawieszonych w roztworze wodnym.

 

 

Zewnętrzna część cząsteczek tworzących micele ma właściwości hydrofilowe -czyli lubiące wodę. Wewnętrzna natomiast ma powinowactwo do oleju – chłonie nadmiar sebum, brud, kurz resztki makijażu z naszej skóry nie usuwając przy tym ochronnej warstwy hydrofilowo-lipidowej.

Pozostawiają one skórę idealnie oczyszczoną, zapewniają szybki i skuteczny demakijaż.

Nadają się do pielęgnacji wszystkich typów skóry, nawet najbardziej wrażliwych. Nie podrażniają, nie obciążają skóry, nie pozostawiają na jej powierzchni tłustego filmu.

Produkty tego typu sprawdzają się zarówno do demakijażu jak i porannego odświeżenia skóry. Osoby z cerą wrażliwą mogą go stosować do mycia twarzy, by uniknąć kontaktu skóry z wodą.

Dzięki zastosowaniu odpowiednich składników aktywnych działanie płynu micelarnego nie ogranicza się tylko i wyłącznie do samego oczyszczania cery. W zależności od potrzeb zawierają one często w swoim składzie składniki nawilżające, zwężające pory, wzmacniające naczynka krwionośne.

Polecane płyny micelarne

Komentarze

BANDI Professional

BANDI Professional

polskie kosmetyki profesjonalne w salonach kosmetycznych od 30 lat

Już ponad 30 lat minęło, od kiedy powstał pierwszy krem BANDI. Rozpoczęliśmy działalność w 1986 roku. Jesteśmy polską firmą rodzinną założoną przez pasjonatkę kosmetologii Bogdę Draniak, a prowadzoną dziś przez jej córkę, Joannę Draniak-Kicińską.