Booster, serum, koncentrat – zaawansowana pielęgnacja

2021-05-18 | Edyta Biłobran, Pielęgnacja i kosmetyki

Booster, serum, koncentrat – zaawansowana pielęgnacja

2021-05-18 | Edyta Biłobran, Pielęgnacja i kosmetyki

Skoncentrowane preparaty, takie jak serum, koncentrat czy modny ostatnio booster, to kosmetyki do zadań specjalnych i niezbędny element zaawansowanej pielęgnacji. Czym się różnią, jaką spełniają rolę?

Co łączy serum, koncentrat i booster?

Wszystkie te preparaty charakteryzuje wysoka zawartość i stężenie składników aktywnych, dzięki czemu efektywnie działają. Mają za zadanie zdecydowane i szybkie rozwiązanie danego problemu skóry. A jakiego? To zależy od substancji aktywnych, które zawierają. Te z retinolem, peptydami pomagają w walce ze zmarszczkami, z witaminą C z przebawieniami, z kwasem hialuronowym nawilżają, a z kwasami AHA i BHA zwalczają trądzik. Przeważnie ich składniki są tożsame ze składem stosowanego kremu, intensyfikując jego działanie. Jednak przy większym problemie i odpowiednio dobranej (najlepiej pod okiem profesjonalisty) pielęgnacji mogą być odmienne. Ważne, aby działały synergicznie. Sera, boostery i koncentraty występują w różnych formułach: w postaci wodnistej, oleistej, żelowej, w emulsji czy mleczku. Mogą być stosowane solo lub jako dodatek do kremu.

Co wyróżnia serum, booster i koncentrat?

Różnice między serum, boosterem czy koncentratem są właściwie znikome. Różnią się nazwą, długością obecności na rynku i paroma niuansami.

Serum – to znany od lat kosmetyk z solidną dawką substancji aktywnych. Klasycznie ma lekką, wodnistą, czasem żelową konsystencję, umożliwiającą szybkie i dogłębne wchłonięcie. Nie pozostawia filmu na skórze. Dlatego ważne jest, aby po jego zastosowaniu użyć kremu.

Booster – to stosunkowo nowa forma kosmetyku. I chociaż jego nazwa pochodzi od angielskiego słowa boost czyli wzmocnienie, doładowanie, to sama idea boostera wywodzi się z Azji i stanowi jeden z ważniejszych kroków wieloetapowej pielęgnacji koreańskiej. Początkowo boostery miały być dodatkowym wzmocnieniem dla skóry i chronić jej warstwę rogową przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak zanieczyszczenie powietrza, smog czy promienie UV. Dziś nie tylko wzmacniają warstwę rogową naskórka, ale potęgują również działanie produktów nakładanych w kolejnych etapach pielęgnacji. Można je aplikować samodzielnie na skórę lub dodać kilka kropel do ulubionego kremu.

Kiedy nasza skóra potrzebuje intensywnej pielęgnacji, to poza boosterem i serum mamy do wyboru jeszcze koncentrat. Wśród tych preparatów często możemy znaleźć kosmetyki nie tylko o wysokiej zawartości składników aktywnych, ale również o nieco bardziej bogatej dla skóry formule, dzięki zawartości odżywczych olejów.

Booster - zaawansowana pielęgnacja

Jaki kosmetyk wybrać?

Można się pogubić w bogactwie oferty rynkowej, bo obok serum, koncentratów i boosterów są jeszcze ampułki, ekstrakty, esencje i inne formuły. Dlatego jeśli mamy problem z wyborem odpowiedniego dla siebie preparatu warto zgłosić się po pomoc do profesjonalisty, który zdiagnozuje stan skóry i określi jej potrzeby. A potem wytrwale trzymać się obranej strategii. Na pewno nie skakać z produktu na produkt w poszukiwaniu lepszych efektów, bo takich w ten sposób nie osiągniemy.

Moja pielęgnacja

Dla mojej dojrzałej, suchej cery doskonałym wyborem okazał się Peptydowy booster redukujący zmarszczki ze złotem koloidalnym i proteinami ryżowymi. Preparat ten wyraźnie ujędrnia i nawilża skórę, a także redukuje wszystkie typy zmarszczek. Kiedy mam wrażenie, że skóra potrzebuje zdecydowanego odżywienia stosuję Odmładzający fito-ekstrakt olejowy. Ta mieszanka fitosteroidów sojowych i olejów działa niczym odmładzający zastrzyk. A jak bardzo się postaram i połączę jego aplikację z zalecanym masażem czuję się prawie jak po liftingu. Lato rezerwuję na nawilżanie, czyli na Koncentrat nawilżający z kwasem hialuronowym. Dzięki lekkiej, żelowej formule szybko się wchłania i zdecydowanie poprawia stan nawodnienia. Wczesną jesienią sięgam po Koncentrat z aktywną witaminą C. Porządna dawka witaminy C pięknie wyrównuje koloryt cery. Warto jeszcze wspomnieć o Bio-esencji naprawczej. To wyjątkowy kosmetyk, który sprawdza się w końcowym etapie oczyszczania cery i pierwszym pielęgnacji aktywnej. Konsystencja lekka, wodnista, niepozorna, za to bardzo treściwa. Nawilża, wygładza i perfekcyjnie przygotowuje skórę do przyjęcia następnie aplikowanych składników aktywnych.

Wiosna to idealny czas na zaawansowaną pielęgnację skóry. Sięgając po serum, booster czy koncentrat dostarczymy jej wielu cennych składników aktywnych. Dzięki temu zmęczona i przesuszona po zimie skóra odzyska swój dawny blask i promienny wygląd.

WIOSENNE DOŁADOWANIE

Który kosmetyk wybierzesz?

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Edyta Biłobran

Edyta Biłobran

PR Manager w BANDI Cosmetics

Jestem absolwentką Podyplomowego Studium Public Relations na Uniwersytecie Warszawskim.

Od lat związana z BANDI, dbam aby firma ciekawie i często była prezentowana w prasie oraz portalach internetowych. Organizuję spotkania z dziennikarzami, konferencje, piszę artykuły o pielęgnacji i przygotowuję niezliczoną ilość komunikatów prasowych o kosmetykach BANDI.

Prywatnie lubię czytać, mieć czas dla siebie, podróżować z rodziną i bez.