Bioferment z bambusa dla promiennej i gładkiej skóry

2022-02-03 | Martyna Sudowska, Surowce i szczypta chemii

Bioferment z bambusa dla promiennej i gładkiej skóry

2022-02-03 | Martyna Sudowska, Surowce i szczypta chemii

Biofermenty są promowane jako składniki aktywne w produktach kosmetycznych. Uzyskuje się je poprzez fermentację roślin np. bioferment z bambusa, kukurydzy, ryżu. Takie przetwarzanie umożliwia pozyskanie produktów o całkowicie nowych, często bardziej pożądanych właściwościach.

Jak działają biofermenty?

Biofermenty znajdują szerokie zastosowanie w kosmetykach. Ich zadaniem jest odbudowa mikroflory występującej na powierzchni skóry, jej odżywienie i ochrona przed uszkodzeniami i negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Świetnie sprawdzają się także w produktach do pielęgnacji włosów.

Bioferment z bambusa – właściwości

Bioferment z bambusa otrzymuje się za pomocą maceracji liści bambusa, a następnie fermentacji z udziałem bakterii Lactobacillus. Jest on bogaty w krzem, dzięki czemu, może być stosowany jako naturalny zamiennik silikonów, nadając kosmetykom pożądaną konsystencję i przyjemność ze stosowania. Dodatkowo zawiera również:

  • aminokwasy,
  • flawonoidy,
  • związki mineralne.

Dzięki tym substancjom działa antyoksydacyjnie, rewitalizująco i przeciwstarzeniowo. Stymuluje produkcję kolagenu w skórze, przyczyniając się do poprawy jej jędrności i redukcji zmarszczek. Doskonale nawilża skórę, a po aplikacji natychmiast czyni ją miękką i gładką. Wykazuje także korzystne działanie na rozszerzone naczynka. Zastosowany w kosmetykach do włosów wzmacnia je, regeneruje i zapobiega rozdwajaniu się końcówek. Bioferment z bambusa jest zdolny do pochłaniania promieniowania UVA i UVB, dlatego można go też spotkać w produktach przeciwsłonecznych.

Bioferment z bambusa to składnik aktywny, który chętnie wykorzystujemy w naszych kosmetykach. Możecie go znaleźć np. w Lemoniadzie tonizującej do twarzy, Przeciwzmarszczkowej bazie rozświetlającej lub kosmetykach z serii EcoFriendly Care.

BIOFERMENTY

Innowacyjne składniki aktywne w kosmetykach

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Martyna Sadowska

Martyna Sadowska

Technolog w BANDI Cosmetics

Surowce kosmetyczne i tworzenie receptur to moja pasja! W BANDI specjalizuję się w tworzeniu zaawansowanych produktów pielęgnacyjnych. Uwielbiam pracę w laboratorium i wyzwania, jakie się z nią wiążą. Prywatnie jestem młodą mamą, która zgłębia tajniki macierzyństwa. To również jest dla mnie wyzwanie!