Peptydy z ryżu przeciw swędzącej skórze głowy i wypadaniu włosów

2022-06-14 | Klaudia Chojnacka, Surowce i szczypta chemii

Peptydy z ryżu przeciw swędzącej skórze głowy i wypadaniu włosów

2022-06-14 | Klaudia Chojnacka, Surowce i szczypta chemii

W czasach kiedy żyjemy bardzo intensywnie, często zapominamy o tym, aby zadbać o siebie. Nieodpowiednia dieta, zanieczyszczone powietrze, mała ilość snu, siedzący tryb życia oraz stres wpływają na nieodpowiednią pracę organizmu. Wywołują utajone stany zapalne, przedwczesne starzenie, a także mają niekorzystne oddziaływanie na skórę głowy i włosy. Ich skutkiem może być podrażniona, swędząca skóra głowy i nadmierne wypadanie włosów.

Moc peptydów z protein ryżu

Na ratunek powyższym problemom został odkryty za pomocą sztucznej inteligencji peptyd z protein ryżu. Składa się on z czterech rodzajów peptydów pochodzących z białek ryżu (Oryza sativa), starannie wyselekcjonowanych w taki sposób, aby miał szeroki zakres łagodząco-nawilżający. Peptyd ten przeciwdziała przesuszeniu skóry oraz jej nadwrażliwości. Dzięki właściwościom wyciszającym skutecznie zmniejsza zaczerwienienie, łuszczenie i swędzenie skóry głowy. Korzystnie wpływa na nawilżenie, wygładzenie i przywrócenie skórze głowy prawidłowego pH.

Tricho-tonik peptydowy – przeciw swędzącej skórze głowy i wypadaniu włosów

Składnik ten był inspiracją do powstania nowego produktu w naszej ofercie, a mianowicie Tricho-toniku peptydowego. Oprócz peptydu ryżowego w składzie preparatu znalazły się także takie substancje jak: arginina, kojący ekstrakt z owsa i stymulator wzrostu włosa. Właściwości peptydu oraz innych użytych składników przynoszą natychmiastowe oraz długotrwałe ukojenie, zmniejszenie swędzenia skóry głowy, wzmocnienie włosów, przywrócenie im siły, blasku i przeciwdziałanie nadmiernemu wypadaniu. Efekty stosowania Tricho-toniku peptydowego możecie zobaczyć poniżej. Zdjęcia przedstawiają stan skóry głowy i włosów „przed” oraz „po” 4 tygodniach stosowania Tricho-toniku peptydowego, wzmacniającego cebulki włosów – wcierki.

Tricho-tonik peptydowy to absolutnie wyjątkowy produkt. Pozwala on bowiem na walkę z problemem wypadania włosów również u tych osób, które mają wrażliwą skórę głowy i dla których wiele kosmetyków pobudzających wzrost włosa poprzez wytworzenie efektu przekrwienia skóry nie jest wskazanych. Dodatkowo preparat ten można stosować również jako podkład przed zabiegiem olejowania. Dzięki niemu włosy staną się miękkie, wygładzone i doskonale nawilżone.

TRICHO-TONIK PEPTYDOWY

Wzmacnia włosy, redukuje zaczerwienienie i swędzenie skóry głowy

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Klaudia Chojnacka

Klaudia Chojnacka

Młodszy specjalista ds. badań i rozwoju w BANDI

W firmie BANDI stawiam swoje pierwsze kroki w tworzeniu kosmetyków. Na co dzień zajmuję się wykonywaniem mas zgodnie z recepturami, badaniem stabilności produktu oraz ich archiwizacją.
Lubię wyzwania i dążenie do postawionego sobie celu. Jestem osobą energiczną dlatego też aktywność fizyczna to moje drugie imię. Przez 6 lat grałam w siatkówkę co nauczyło mnie działać zespołowo i co bardzo cenię sobie w pracy.