Alfabet pielęgnacji – S jak seboregulacja

2021-07-08 | Aneta Dzięcielewska, Pielęgnacja i kosmetyki

Alfabet pielęgnacji – S jak seboregulacja

2021-07-08 | Aneta Dzięcielewska, Pielęgnacja i kosmetyki

Jak zmniejszyć nadmierne przetłuszczanie się cery? Wystarczy tylko kilka drobnych zmian w pielęgnacji.

Zacznijmy od tego co tworzy na powierzchni skóry ten niepożądany „blask”. Otóż jest to mieszanina składników, które wytwarza nasza skóra, a które wydobywając się na jej powierzchnię tworzą tzw. płaszcz hydrolipidowy. To naturalny mechanizm nawilżania oraz ochrona przed drobnoustrojami z zewnątrz. Jeśli skóra produkuje składników płaszcza hydrolipidowego w nadmiarze, mówimy o cerze przetłuszczającej się; jeśli produkuje zbyt mało, mówimy o cerze suchej.

Zmiany hormonalne i niewłaściwa pielęgnacja to główni winowajcy nadmiernego przetłuszczania się cery.

Przetłuszczanie się cery – wskazówki

Nawilżaj

Jest kilka kroków, które warto podjąć aby zmniejszyć przetłuszczanie się cery. Przede wszystkim zadbajmy o prawidłowe nawilżenie. Skoro wiadomo nam już, że wytwarzane przez skórę tłuszcze mają za zadanie m.in. jej nawilżenie, to jeśli dostarczymy jej składniki o takim działaniu, cera zareaguje zmniejszeniem produkcji sebum. Pamiętajmy jedynie, aby wybierać kosmetyki nawilżające, które są bardzo lekkie, sprawdzi się np. Koncentrat nawilżający z kwasem hialuronowym. Na niego warto nałożyć leciutki krem i tu mamy dla wszystkich cer przetłuszczających się NOWOŚĆ, która już niebawem pojawi się w naszej ofercie 🙂 Możemy już zdradzić, że będzie to kosmetyk o właściwościach matujących, a jednocześnie nawilżających. Obserwujcie nasze Media Społecznościowe i zaglądajcie na naszą stronę www.

Zadbaj o mikrobiom skóry

We wspomnianym płaszczu hydrolipidowym znajdują się m.in. bakterie, drożdże, grzyby, które jeśli są w odpowiedniej ilości i równowadze między sobą chronią nas przed niekontrolowanym namnażaniem się np. bakterii. Tu dochodzi także do rozkładu trójglicerydów zawartych w sebum, czego skutkiem jest stymulowanie gruczołów łojowych skóry i przetłuszczanie się cery. Zatem dbając o mikrobiom zarówno możemy zmniejszyć problem nadmiernego wydzielania sebum jak i zredukować skłonność do niedoskonałości. Jak to zrobić? Stosuj toniki oraz kosmetyki z tzw. kompleksem mikrobiomowym np. Tonik-mgiełka SOS mikrobiomowy. Regularnie stosuj także PMF Oczyszczającą maskę drożdżową, która korzystnie wpływając na naturalną florę skóry redukuje jej nadmierne przetłuszczanie się, przeciwdziała powstawaniu niedoskonałości, a dodatkowo odświeża wygląd naskórka i poprawia jego koloryt.

Często współistniejącym wyzwaniem w pielęgnacji cery przetłuszczającej się są także widoczne tzw. pory skóry. Zmniejszysz ich widoczność stosując np. PMF POREfectionist Emulsję zmniejszającą pory.

A jakie jest Twoje największe wyzwanie w pielęgnacji cery mieszanej?

SEBO CARE

Matowienie bez wysuszenia skóry

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Aneta Dzięcielewska

Aneta Dzięcielewska

Kosmetolog

W firmie Bandi pracuje już od ponad 10-ciu lat! Czuwa nad bieżącą ofertą marki, jest na bieżąco z trendami w branży, pracuje m.in. nad nowościami dla Was. Znacie już ją może z LIVE’ów ze strony facebook Bandi Cosmetics i filmów na kanale YouTube Bandi Cosmetics. Z pasją i nieustającą ekscytacją uwielbia odkrywać nowe możliwości kosmetyki. Znajdziecie jej porady pielęgnacyjne w pismach kobiecych a kosmetyczki i kosmetolodzy mogą znać ją także z wykładów, które gościnnie prowadzi na kongresach kosmetologicznych.