Alfabet pielęgnacji – K jak Kosmetyk idealny

2020-10-22 | Aneta Dzięcielewska, Pielęgnacja i kosmetyki

Alfabet pielęgnacji – K jak Kosmetyk idealny

2020-10-22 | Aneta Dzięcielewska, Pielęgnacja i kosmetyki

„Święty gral”, „must have”, „game changer” – znamy te określeniaJ A co to tak naprawdę oznacza? Najczęściej, że osoba oceniająca kosmetyk dobrze dobrała go do swojej cery i jej aktualnej kondycji. To nie jest łatwe zadanie, dlatego warto wiedzieć jak samemu przeprowadzić taką auto diagnozę.

 1. Przyjrzyj się swojej cerze, kiedy jest bez makijażu i naturalnym świetle.
 2. Wypisz sobie na kartce wszystkie niedoskonałości i wszelkie „ale” do jej wyglądu. Rozszerz tą listę o swoje oczekiwania, jak chcesz żeby cera wyglądała.
 3. Zastanów się jakie składniki aktywne w kosmetyku poprawią wygląd Twojej skóry.
 4. Dopiero znając potrzeby – ruszaj na zakupy 🙂

Na co zwrócić uwagę, co oceniać?

 1. Koloryt – ziemisty a może promienny, lekko różowy
 2. Przebarwienia – gdzie, jak intensywne, jakiego pochodzenia (pozapalne a może hormonalne)
 3. Skłonność do czerwienienia się oraz widoczność naczyń krwionośnych
 4. Niedoskonałości występujące w przebiegu trądziku pospolitego (czy duże a może drobne, gdzie zlokalizowane)
 5. Zaskórniki
 6. Nasilenie przetłuszczania się skóry, lub suchość
 7. Krótkotrwałe przesuszenie (nie jest tym samym co sucha cera)
 8. Skłonność do podrażnień oraz alergii

Nawet z najlepiej ocenianego kosmetyku jeśli będzie stosowany niezgodnie z przeznaczeniem lub w niewłaściwy sposób – nie będziemy zadowoleni. Ponadto ważna jest nasza pełna pielęgnacja, a nie wybiórcza ocena jednego produktu.

Zapytaj kosmetologa

Korzystacie z porad naszego eksperta? Wszyscy, którzy już to zrobili wiedzą, że wystarczy przesłać do nas informacje o swojej skórze (rodzaj, kondycja i oczekiwania) a wysyłamy pełną poradę pielęgnacyjną co oraz jak stosować. Prawda, że to wygodne? I pomaga uniknąć zakupu nietrafionych kosmetyków. Im więcej informacji nam podacie, tym lepiej zostanie dobrana pielęgnacja, pamiętajcie, że Was nie widzimy i w pełni opieramy się na Waszej ocenie skóry.

Ważna wskazówka dla osób z cerami wrażliwymi i skłonnymi do alergii:

 1. Przed pierwszym użyciem należy wykonać test płatkowy. Oznacza to, że za płatkiem ucha, na szyi należy nałożyć kosmetyk a następnie obserwować, czy nie wystąpią niepokojące objawy takie jak podrażnienie, czy swędzenie. Obserwacje należy prowadzić przez około 24 godziny.
 2. Skłaniajcie się ku kosmetykom, które są deklarowane dla cer wrażliwych lub są hypoalergiczne. Także w tym przypadku przed nałożeniem na większą powierzchnię należy wykonać test płatkowy.

Dobieracie sobie kosmetyki sami, korzystacie z porad naszego eksperta a może kosmetyki dobiera Wam Wasza zaufana kosmetyczka/kosmetolog?

Adres mailowy naszego eksperta: kosmetolog@bandi.pl – piszcie 🙂

e-kosmetolog

Wybierz kosmetyki dopasowane do potrzeb Twojej skóry

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Aneta Dzięcielewska

Aneta Dzięcielewska

Kosmetolog

W firmie Bandi pracuje już od ponad 10-ciu lat! Czuwa nad bieżącą ofertą marki, jest na bieżąco z trendami w branży, pracuje m.in. nad nowościami dla Was. Znacie już ją może z LIVE’ów ze strony facebook Bandi Cosmetics i filmów na kanale YouTube Bandi Cosmetics. Z pasją i nieustającą ekscytacją uwielbia odkrywać nowe możliwości kosmetyki. Znajdziecie jej porady pielęgnacyjne w pismach kobiecych a kosmetyczki i kosmetolodzy mogą znać ją także z wykładów, które gościnnie prowadzi na kongresach kosmetologicznych.