Alfabet pielęgnacji – J jak Jesienne złuszczanie

2020-09-22 | Aneta Dzięcielewska, Pielęgnacja i kosmetyki

Alfabet pielęgnacji – J jak Jesienne złuszczanie

2020-09-22 | Aneta Dzięcielewska, Pielęgnacja i kosmetyki

Początek jesieni to czas wraz z którym mamy zmniejszone nasłonecznienie, a do kolejnych gorących miesięcy jeszcze wiele czasu. To dlatego jesień jest doskonałym okresem na rozpoczęcie stosowania kosmetyków złuszczających, które zawierają kwasy.

Pierwsze efekty efekty działań pielęgnacyjnych widoczne są dopiero po około 2-3 cyklach naskórkowych, co przekłada się na ok. 2-3 miesiące stosowania kosmetyków złuszczających. Dlatego im wcześniej rozpoczniemy przygodę z kwasami, tym dłużej będą mogły być stosowane, zatem i efekty będą bardziej widoczne i trwalsze.

Złuszczać w domu czy w profesjonalnym salonie kosmetycznym?

Niezależnie od tego, czy podejmiemy decyzję o stosowaniu kwasów w domu czy podczas zabiegów złuszczających, warto skorzystać z konsultacji profesjonalisty. Kosmetolog/kosmetyczka podpowiedzą jakie widzą obiektywne problemy naszej cery, a także dobiorą najlepsze dla nas kwasy.

Wybierając się do salonu kosmetycznego na profesjonalny zabieg złuszczający warto wcześniej również zasięgnąć porady jak skórę przygotować. Zazwyczaj wystarczy na minimum 2 tygodnie wcześniej regularnie stosować kosmetyk złuszczający, mogą to być np.: Krem z kwasem migdałowym i polihydroksykwasami lub Krem z kwasem pirogronowym, azelainowym i salicylowym. Przygotowanie skóry polega na jej delikatnym złuszczeniu i poprawie penetracji składników aktywnych. Oznacza to, że zabieg profesjonalny będzie bardziej skuteczny.

Złuszczanie: Krem z kwasem migdałowym i polihydroksykwasami, Krem z kwasem pirogrnowym, azelainowym i salicylowym

Jeśli decydujemy się na stosowanie kosmetyków z kwasami w warunkach domowych, polecam regularne stosowanie powyżej wymienionych kremów. Dobór według potrzeb i kondycji cery. Jeśli na cerze dostrzegamy rozszerzone naczynia krwionośne – stosujemy Krem z kwasem migdałowym i PHA. Pozostałym cerą polecam Krem z kwasem pirogronowym, azelainowym i salicylowym. Oba poprzez złuszczanie wyrównują koloryt, poprawiają napięcie i elastyczność skóry, usprawniają odnowę komórkową i wygląda się… młodziej! Cera staje się gładsza i bardziej promienna już po około 3-4 tygodniach.

Złuszczanie – ważna ochrona przed UV

Pamiętajmy, że w ciągu dnia powinny być równolegle stosowane kosmetyki z ochroną przed UV – niezależnie od pory roku i pogody. Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do stosowania kosmetyków z kwasami są m.in.: ciąża, okres karmienia piersią a także podrażnienia, skaleczenia skóry, aktywny wirus opryszczki.

PRO CARE

Jesień to idealny czas na złuszczanie skóry!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Aneta Dzięcielewska

Aneta Dzięcielewska

Kosmetolog

W firmie Bandi pracuje już od ponad 10-ciu lat! Czuwa nad bieżącą ofertą marki, jest na bieżąco z trendami w branży, pracuje m.in. nad nowościami dla Was. Znacie już ją może z LIVE’ów ze strony facebook Bandi Cosmetics i filmów na kanale YouTube Bandi Cosmetics. Z pasją i nieustającą ekscytacją uwielbia odkrywać nowe możliwości kosmetyki. Znajdziecie jej porady pielęgnacyjne w pismach kobiecych a kosmetyczki i kosmetolodzy mogą znać ją także z wykładów, które gościnnie prowadzi na kongresach kosmetologicznych.