Alfabet pielęgnacji – D jak długotrwałe nawilżenie

2020-02-25 | Aneta Dzięcielewska, Pielęgnacja i kosmetyki

Alfabet pielęgnacji – D jak długotrwałe nawilżenie

2020-02-25 | Aneta Dzięcielewska, Pielęgnacja i kosmetyki

Skóra potrzebuje nawilżenia – o tym wiemy wszyscy. Ale żeby to zrobić skutecznie trzeba poznać jej mechanizmy działania, a wtedy dobór kosmetyków będzie już prosty:)

Najłatwiej jest rozróżnić składniki w kosmetykach na te, które chronią przed przesuszeniem i te, które aktywnie działają wewnątrz naskórka. Nasza skóra potrzebuje obu kierunków działania. Produkty natłuszczające dobieramy biorąc m.in. pod uwagę rodzaj cery, porę roku, preferencje co do konsystencji. Kosmetyki o właściwościach wiążących wodę wewnątrz naskórka na ogół są lekkie, wodne lub żelowe i wymagają dodatkowego użycia kosmetyku filmotwórczego.

Długotrwałe nawilżenie, czyli jakie?

Współczesne kosmetyki już po jednym użyciu potrafią nawilżać 7, 8 a nawet 12 godzin! Są też takie, których działanie będziemy odczuwać jeszcze dwa dni po użyciu. A które konkretnie to potrafią?

Krem intensywnie nawilżający z linii hydro potrafi zaskoczyć! Lekki a nawilża silnie, natychmiast oraz długotrwale. Osoby, które uczestniczyły w badaniu skuteczności kosmetyku w pełni potwierdziły uczucie natychmiastowego uczucia nawilżenia. I tu niespodzianka, ten lekki, niemal niewyczuwalny na skórze krem daje uczucie nawilżenia jeszcze po 7 godzinach u 80% osób a wiele z nich potwierdziło nawilżanie jeszcze po upływie 24 godzin! Czemu jest tak skuteczny? To zasługa wyjątkowej kompozycji składników aktywnych takich jak glikozaminoglikany imitujące działanie mukopolisacharydów występujących w skórze. Wykazują silne, natychmiastowe oraz długofalowe nawilżenie, którego efekty utrzymują się nawet do 24 godzin od użycia! Wywierają korzystny wpływ na jędrność, elastyczność i napięcie skóry. Koją, wspierają funkcje bariery ochronnej naskórka oraz zmniejszają ryzyko podrażnień. A do tego kwas hialuronowy, który doskonale wiąże wodę, nawilżający oraz kojący D-panthenol, estry masła Shea i mająca zdolność wnikania w naskórek gliceryna.

długotrwałe nawilżenie
Długotrwale nawilżający krem o lekkiej konsystencji

Nawilżenie + wygładzenie

W linii Medical Expert, serii anti irritate czeka na Was kolejna perełka. Nieco bogatszy w konsystencji od powyżej wspomnianego kremu to jednak wciąż przy swojej skuteczności zaskakuje lekkością a dodatkowo pozostawia na skórze uczucie aksamitu. Wszystkie osoby badające skuteczność nawilżania Kuracji S.O.S. potwierdziły natychmiastowe działanie nawilżające, a także uczucie nawilżenia utrzymujące się 6 godzin. To nie wszystko… 70% z nich wskazała wyczuwalne nawilżenie utrzymujące się nawet do 12 godzin! Trzeba nadmienić, że ten kosmetyk był stosowany przez osoby z cerami, które szczególnie potrzebują natłuszczenia i wygładzenia. Zmniejsza szorstkość, nieprzyjemne uczucie napięcia związane z przesuszeniem naskórka – te efekty utrzymują się nawet do 12 godzin według większości badanych. Skuteczność zawdzięcza m.in. fitoceramidom, odżywczemu owsu koloidalnemu, skwalanowi. Ten wyjątkowy kosmetyk dodatkowo dba o mikrobiom skóry! Co to i po co możecie dowiedzieć się od @mama.kosmetolog🙂

długotrwałe nawilżenie i ukojenie cery
Długotrwale nawilżająca kuracja, która dodatkowo wygładza i koi

Uczucie nawilżenia na jeszcze dłużej…

A gdyby tak użyć kosmetyk w poniedziałek, a nawilżenie było wyczuwalne jeszcze do środy? To możliwe! Tak działa połączenie kwasu mlekowego i mocznika w Peelingu kwasowym silnie nawilżającym. Docenią go wszystkie cery (poza nadwrażliwymi) niezależnie od wieku. Zawarte składniki nie tylko wiążą wodę w naskórku chroniąc przed przesuszeniem, ale dodatkowo sprawiają, że naskórek jest gładszy i bardziej elastyczny. Delikatnie złuszcza, więc cera wygląda na odświeżoną i rozświetloną. Stosuj 2 x w tygodniu, a na niego nałóż swój ulubiony krem. Na osoby borykające się z nadmiernym przetłuszczanie się skóry czeka niespodzianka:) Produkt ma lekką, żelową konsystencję, nie pozostawia uczucia obciążenia cery, ale to nie wszystko. Częstą przyczyną nadmiernego przetłuszczania się skóry jest jej przesuszenie dlatego po użyciu tego kosmetyku możecie oczekiwać zmniejszenia niekomfortowego „świecenia” się cery! Wystarczy tylko dodatkowo co rano używać również Koncentrat z czystym kwasem hialuronowym.

Co wybrać?

Oferta kosmetyków nawilżających jest ogromna. Wspomniane powyżej produkty to tylko przykłady skutecznego, natychmiastowego i długotrwałego działania. A które i za co kosmetyki z naszej oferty Wy lubicie najbardziej?

Hydro Care intensywne nawilżenie

Hydro Care to linia dedykowana skórze odwodnionej. Jeżeli masz zaburzenia wiązania wody w naskórku to Hydro Care jest właśnie dla Ciebie. Sprawdź linię Hydro Care i poczuj różnicę

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Aneta Dzięcielewska

Aneta Dzięcielewska

kosmetolog, szkoleniowiec, wykładowca, autorka wielu publikacji w prasie branżowej, prelegent licznych wystąpień na kongresach branżowych

Na co dzień czuwam nad bieżącą ofertą BANDI, testuję, badam, śledzę trendy i pracuję nad nowościami dla Was! Prowadzę również LIVE’y na stronach Bandi Cosmetics i filmy na kanale YouTube Bandi Cosmetics. Z nieustającą ekscytacją uwielbiam odkrywać nowe możliwości kosmetyki - to moja pasja! Piszę porady, artykuły, prowadzę również wykłady na różnego typu spotkaniach i kongresach kosmetologicznych. Prywatnie jestem mamą dwójki urwisów, którym poświęcam większość wolnego czasu!
Demakijaż skóry to podstawa jej pielęgnacji

Demakijaż skóry to podstawa jej pielęgnacji

Demakijaż skóry to niezbędny element każdej pielęgnacji. Często bowiem od tego etapu zależy w jakiej kondycji jest nasza skóra oraz czy inne stosowane kosmetyki będą „działały”. Jak Polki oczyszczają skórę i czy poświęcają na demakijaż odpowiednio dużo czasu i uwagi...