POLACY NAJLEPSI NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA WE FREEDIVINGU!

2016-07-12 | BANDI wspiera

POLACY NAJLEPSI NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA WE FREEDIVINGU!

2016-07-12 | BANDI wspiera

Podczas zakończonych w niedzielę Basenowych Mistrzostw Świata we Freedivingu Polacy ustanowili cztery nowe rekordy świata oraz zdobyli łącznie 6 medali – 4 złote, srebrny i brązowy! Nasi reprezentanci – Magdalena Solich i Mateusz Malina – zostali również nagrodzeni prestiżowymi nagrodami im. Natalii Molchanowej.

W fińskim Turku Mateusz Malina ustanowił 3 nowe rekordy świata: dwa w konkurencji dynamika bez płetw (w kwalifikacjach przepłynął na wstrzymanym oddechu 232 m, w finale przesunął magiczną granicę na 244 m), jeden w dynamice w płetwach – 300 m! Magdalena Solich ustanowiła nowy rekord świata w pływaniu dynamicznym bez płetw – 185 m, a także poprawiła własny rekord Polski w pływaniu dynamicznym w płetwach aż o 22 metry – wynurzając się na 232 m!!!

– Freediving trenuje dopiero od 2 lat – mówi Magdalena Solich – Na ubiegłorocznych mistrzostwach świata zdobyłam brązowy medal, teraz wracam z dwoma złotami, rekordem świata i rekordem Polski!

Bardzo wysoki poziom zawodów z każdym dniem przyciągał coraz większą liczbę widzów. Tradycyjnie największe emocje wzbudził ostatni finał zawodów – dynamika w płetwach mężczyzn. Na starcie stanęli czołowi freediverzy globu – Mateusz Malina, który miesiąc przez zawodami w Turku ustanowił nowy rekord świata, broniący tytułu mistrza świata Chorwat Goran Colak i Grek Georgios Panagiotakis, który na MŚ startował tylko w tej konkurencji. Kibice z zapartym tchem czekali na pokonanie magicznej granicy 300 metrów. Jako pierwszy na oficjalnych zawodach AIDA dotknął jej Panagiotakis. Chwilę później tego samego wyczynu dokonał Mateusz Malina, który w przeciwieństwie do Greka, po dopłynięciu do ściany zrobił jeszcze nawrót.

– Do 301 metrów zabrakło mi 10, maksymalnie 20 centymetrów – mówi podwójny mistrz i rekordzista świata. – Mimo jednakowego wyniku to ja zostałem mistrzem świata, ponieważ konkurencje dynamiczne nie są rozgrywane na czas.

Do medalowej kolekcji Magdaleny i Mateusza dwa krążki dołożyła Julia Kozerska – brązowy w pływaniu dynamicznym bez płetw, oraz srebro w pływaniu dynamicznym w płetwach. Wszyscy kadrowicze prezentowali niezwykle wysoką formę przez całe mistrzostwa, w każdym starcie poprawiając rekordy życiowe, Polski i Świata.

– Polacy są w światowej czołówce od lat – mówi Radosław Gaca, prezes Stowarzyszenia Freediving Poland. – Jednak nasza reprezentacja nigdy nie była tak silna, jak teraz. Od pierwszego dnia zawody w Turku były biało-czerwone!

Freediving to inaczej nurkowanie swobodne. Jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się dyscyplin sportowych w Europie. Uwagę widzów przykuwa wciąż przesuwana granica możliwości ludzkiego ciała i umysłu. Sponsorami reprezentacji Polski na Basenowych Mistrzostwach Świata 2016 była firma Bandi Cosmetics oraz Freemoon. W imieniu zawodników serdecznie dziękujemy za wsparcie!


_________________________________________________________________________________________

Autorka: Lucyna Kicińska – Freediverka-amatorka, pasjonatka nurkowań głębokich w ciepłych, przejrzystych i niebieskich wodach oceanów i mórz. Pod okiem Tomka „Nitasa” Nitki i Roberta „Cetiego” Cetlera nurkuje głębiej i głębiej, zaskakując zarówno samą siebie jak i bardziej doświadczonych kolegów. Od 2015 roku we władzach Stowarzyszenia Freediving Poland, gdzie zajmuje się przede wszystkim promocją freedivingu w Polsce oraz pozyskiwaniem funduszy na działanie SFP. email: lucyna@freedivingpoland.org.pl

Komentarze

BANDI Professional

BANDI Professional

polskie kosmetyki profesjonalne w salonach kosmetycznych od 30 lat

Już ponad 30 lat minęło, od kiedy powstał pierwszy krem BANDI. Rozpoczęliśmy działalność w 1986 roku. Jesteśmy polską firmą rodzinną założoną przez pasjonatkę kosmetologii Bogdę Draniak, a prowadzoną dziś przez jej córkę, Joannę Draniak-Kicińską.

Bandi dla dzieci

Już kolejny rok wspieramy Fundację Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"! Dlatego w tym roku przekazaliśmy nasze produkty Bandi do loterii charytatywnej, która...

My pomagamy, a Ty?

Pomagamy fundacjom działającym na rzecz ludzi oraz zwierząt. Wspieramy dobroczynne inicjatywy, a także akcje na rzecz pojedynczych osób. Zawsze...