Zabiegi w salonie kosmetycznym polecane na jesień

2023-11-28 | Ilona Kiraga, Pielęgnacja i kosmetyki

Zabiegi w salonie kosmetycznym polecane na jesień

2023-11-28 | Ilona Kiraga, Pielęgnacja i kosmetyki

Jesień to czas kiedy o skórę warto zadbać intensywniej. Z jednej strony po lecie często jej kondycja nie jest najlepsza. Z drugiej strony dobrze przygotować ją odpowiednio do niesprzyjającej zimowej aury. Nie bez znaczenia są także dogodne warunki atmosferyczne: brak silnego słońca, wysokich czy bardzo niskich temperatur. To wszystko przemawia za tym, by jesienią oddać się w ręce specjalisty i sięgnąć po profesjonalne zabiegi w salonie kosmetycznym.

Jesienne glow

Po lecie skóra często wygląda na zmęczoną. Blaknąca opalenizna zwykle odsłania prawdziwy jej obraz. A ten ze względu na nadmiernie pogrubiałą warstwę rogową naskórka może nie być zadowalający. Aby rozświetlić skórę i przywrócić jej promienny wygląd idealnie sprawdzą się profesjonalne zabiegi oparte o lekko złuszczające kwasy (kwas cytrynowy), enzymy (z papai), kurkumę czy nawilżające i regenerujące emolienty. Takim zabiegiem z naszej oferty, po który często sięgają profesjonaliści w okresie jesieni jest Tropical Ferment Peel. To dwuetapowy zabieg mikrodermabrazji sensorycznej, który natychmiast (już po jednym zastosowaniu) czyni skórę bardziej promienną, gładką, odświeżoną, a dodatkowo odpręża umysł i pobudza zmysły.

Zabiegi w salonie kosmetycznym rozjaśniające przebarwienia

Przebarwienia to chyba najczęstszy problem z jakim boryka się skóra po lecie. Można jednak temu zaradzić. Ważna jest odpowiednia pielęgnacja domowa, ale w przypadku przebarwień zwykle potrzeba jednak czegoś więcej. Profesjonalne zabiegi przeciw przebarwieniom oferowane w salonach kosmetycznych bazują zwykle na wysokich stężeniach substancji o wielokierunkowym działaniu depigmentacyjnych. Tak właśnie jest w przypadku najnowszego Zabiegu rozjaśniającego przebarwienia, który niedawno wprowadziliśmy do naszej oferty. Bazuje on na właściwościach kwasu migdałowego, kwasu azelainowego, kwasu traneksamowego, niacynamidu i karnozyny. Wpływa więc jednocześnie na wszystkie poziomy powstawania przebarwień.

Wzmocnienie naczynek i redukcja zaczerwienienia skóry

Wzmocnienie naczynek to ważny etap jesiennej pielęgnacji. Z jednej strony są one bowiem osłabione działaniem słońca, z drugiej strony przed nimi kolejne wyzwanie związane z niesprzyjającą zimowa pogodą. Jeśli na skórze widoczne jest wyraźne zaczerwienienie, które utrzymuje się niezależnie od temperatury występującej wokoło to znak, że skóra potrzebuje profesjonalnej pomocy. Na tym podłożu często rozwija się bowiem trądzik różowaty. Skuteczne wzmocnienie naczyń, redukcję rumienia, tkliwości czy pieczenia skóry pomagają uzyskać profesjonalne zabiegi z kwasem laktobionowym. W Zabiegu redukującym zaczerwienienia jego działanie uzupełniliśmy azeloglicyną. Jest to pochodna kwasu azelainowego powszechnie wykorzystywanego w terapii trądziku różowatego.

Poza wymienionymi zabiegami w okresie jesieni specjaliści kładą również duży nacisk na odbudowę bariery ochronnej naskórka, która po lecie często bywa uszkodzona, a która zimą jest skórze bardzo potrzebna, by zabezpieczyć ją przed niesprzyjającym wpływem czynników zewnętrznych.

JESIEŃ

Zadbaj o skórę profesjonalnie

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ilona Kiraga

Ilona Kiraga

Kosmetolog, szkoleniowiec, wykładowca, autorka licznych publikacji w prasie branżowej

Z kosmetyką profesjonalną jestem związana od wielu lat. Ukończyłam Kosmetologię na Wydziale Farmaceutycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Świat kosmetyków fascynuje mnie praktycznie od zawsze. Lubię zgłębiać tajniki najnowszych surowców kosmetycznych i ciekawych receptur.

Prywatnie cały czas uczę się, jak skutecznie zarządzać czasem, będąc mamą Milenki, Wiktorii i Maksymiliana. W wolnych chwilach odpoczywam, dbając o aktywność fizyczną.