Krem z filtrem z efektem blur na skórze

2024-05-21 | Ilona Kiraga, Pielęgnacja i kosmetyki

Krem z filtrem z efektem blur na skórze

2024-05-21 | Ilona Kiraga, Pielęgnacja i kosmetyki

Nowoczesny krem z filtrem to już nie tylko ochrona skóry przed promieniowaniem UV, ale również ograniczenie niekorzystnego działania IR i blue light. Dzięki wzbogaceniu w cenne składniki aktywne preparaty przeciwsłoneczne zyskały także właściwości pielęgnacyjne: nawilżające, przeciwstarzeniowe, rozjaśniające przebarwienia. To jednak nie koniec. Niektóre kremy z filtrem potrafią także optycznie ujednolicić strukturę cery, wyrównać jej koloryt, dając efekt blur.

Na czym polega efekt blur?

Efekt blur to wizualna natychmiastowa poprawa wyglądu cery. To działanie kosmetyku, które możemy zobaczyć bezpośrednio po aplikacji. Najczęściej dotyczy zmniejszenia widoczności drobnych zmarszczek, niedoskonałości, rozszerzonych „porów”, nierównomiernego kolorytu cery. Skóra wygląda promiennie i zdrowo, również bez makijażu.

Krem z filtrem też to potrafi!

W naszej ofercie znajdziecie wiele kremów z filtrem o właściwościach pielęgnacyjnych. Dwa z nich dają na skórze po aplikacji również efekt blur. Są to:

  • Mineralny krem ochronny SPF 30 tonujący Medical Expert anti irritate,
  • Tonujący krem SPF 50 Medical Expert anti dark spot.

To co łączy oba te kremy to natychmiastowy efekt wygładzonej i rozświetlonej cery. Ich konsystencje znacznie się jednak różnią.

Mineralny krem ochronny SPF 30 tonujący to preparat oparty wyłącznie o filtry fizyczne, które by efektywnie działać muszą utworzyć na powierzchni skóry ochronną powłokę, odbijającą promieniowanie UV. Jego ogromną zaletą jest doskonała tolerancja przez cery wrażliwe i zdolność do odbudowywania naturalnej bariery ochronnej skóry.

Tonujący krem SPF 50 to z kolei kosmetyk o bardzo lekkiej, nietłustej, niekomedogennej, praktycznie niewyczuwalnej na skórze formule. Idealny także dla osób z cerą mieszaną i problematyczną. Dzięki zawartości karnozyny krem ten nie tylko chroni skórę przed powstawaniem przebarwień, ale też przedwczesnych zmarszczek.

Dwa kremy, dwie różne konsystencje, a efekt ten sam – wygładzona, ujednolicona, piękna cera! 

Efekt glow na skórze na dłużej

Aby cieszyć się promienną, gładką i jednolitą cerą pamiętaj także o kilku ważnych zasadach:

  • dokładny demakijaż – skutecznie oczyszczaj skórę każdego dnia z makijażu, zanieczyszczeń, nadmiaru sebum i kosmetyków promieniochronnych. Wybieraj jednak takie preparaty myjące, które nie naruszają ochronnej bariery hydrolipidowej np. Emoliencyjne masełko oczyszczające 2w1,
  • regularne złuszczanie – pozbądź się nadmiaru zalegających, martwych komórek warstwy rogowej naskórka, wykonując peeling. Preparat złuszczający dobierz do stanu swojej cery. Więcej na temat rodzajów peelingów piszemy w tym artykule,
  • odpowiednie nawilżenie cery – sięgnij po kosmetyki zawierające w składzie humektanty i emolienty, by skutecznie ochronić skórę przed nadmierną utratą wilgoci.

Odpowiednio dobrana pielęgnacja skóry i ochrona jej przed negatywnym wpływem promieniowania UV to podstawa promiennego, zdrowego wyglądu skóry.

KREM Z SPF

Wybierz najlepszy dla siebie i stosuj regularnie!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ilona Kiraga

Ilona Kiraga

Kosmetolog, szkoleniowiec, wykładowca, autorka licznych publikacji w prasie branżowej

Z kosmetyką profesjonalną jestem związana od wielu lat. Ukończyłam Kosmetologię na Wydziale Farmaceutycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Świat kosmetyków fascynuje mnie praktycznie od zawsze. Lubię zgłębiać tajniki najnowszych surowców kosmetycznych i ciekawych receptur.

Prywatnie cały czas uczę się, jak skutecznie zarządzać czasem, będąc mamą Milenki, Wiktorii i Maksymiliana. W wolnych chwilach odpoczywam, dbając o aktywność fizyczną.