Krem na naczynka – nie tylko dla cery naczynkowej

2021-01-21 | Ilona Kiraga, Pielęgnacja i kosmetyki

Krem na naczynka – nie tylko dla cery naczynkowej

2021-01-21 | Ilona Kiraga, Pielęgnacja i kosmetyki

Dla wielu osób, które borykają się z cerą naczyniową, skłonną do powstawania rumienia, krem na naczynka to podstawa pielęgnacji. Jest jednak taki okres w roku, kiedy każdy rodzaj cery potrzebuje wzmocnienia i ochrony naczyń. Ten czas to zima.

Nasza zima zła

Posiadaczki cery naczynkowej wiedzą, że zima to wyjątkowo niesprzyjający okres dla ich skóry. Jednak w tym czasie każdy z nas powinien szczególnie zatroszczyć się o występujące w skórze naczynka. Wiatr, mróz i częste zmiany temperatur mogą bowiem okresowo wpływać na ich poszerzenie i prowadzić do powstawania zaczerwienienia. Któż z nas nie miał rumianych policzków po powrocie do domu w mroźny bądź wietrzny dzień. Nie przywiązujemy jednak do tego większej uwagi, kiedy po krótkiej chwili rumień znika. Jeśli jednak skóra nie będzie odpowiednio chroniona po pewnym czasie możemy zauważyć cieniutkie linie drobnych, trwale poszerzonych naczyń.

Bogactwo składników w kremie na naczynka

Idealny na zimę krem na naczynka powinien wykazywać dwukierunkowe działanie. Z jednej strony ważne, aby wzmacniał ściany skórnych naczyń krwionośnych. Dzięki temu będą one bardziej odporne na negatywny wpływ czynników zewnętrznych, co ograniczy ich poszerzanie i skłonność do powstawania rumienia. Z drugiej natomiast strony krem na naczynka powinien także odbudowywać, często uszkodzoną zimą naturalną barierę ochronną naskórka.

Veno Care - krem na naczynka

Wśród składników zaliczanych do tej pierwszej grupy możemy znaleźć wyciągi roślinne (z arniki górskiej, kasztanowca zwyczajnego, perłowca japońskiego), witaminy (wit. C, K, PP) oraz niektóre kwasy (kwas laktobionowy, glukonolakton, kwas azelainowy).

Barierę ochronną naskórka doskonale wzmacniają substancje, które naturalnie występują w tzw. cemencie międzykomórkowym warstwy rogowej. Są to np. estry cholesterolu czy ceramidy. Dzięki nim występujące w skórze właściwej naczynka, są lepiej chronione przez negatywnym oddziaływaniem czynników środowiskowych.

Jaki krem na naczynka wybrać?

Wbrew obiegowej opinii krem na naczynka wcale nie musi być bogaty w składniki tłuszczowe. Takie preparaty jak np. Kremowa kuracja na naczynka czy Krem redukujący zaczerwienienia z pewnością sprawdzą się dobrze w przypadku cer suchych i wrażliwych. Jednak cery mieszane nie polubią się z nimi. To wcale jednak nie znaczy, że w ich przypadku nie uda się dobrać odpowiedniego kosmetyku. W celu ochrony naczynek dla cer mieszanych najlepiej sprawdzą się preparaty o konsystencji lekkiego kremu np. CC Korektor na naczynka lub żelu np. Serum redukujące zaczerwienienia.

Nadeszła zima, czas szczególnie niesprzyjający dla naszej skóry. Dlatego warto swoją codzienną pielęgnację nieco zmodyfikować. Niezależnie od tego jaki mamy rodzaj cery nie może zabraknąć w niej kosmetyku wzmacniającego i chroniącego naczynka.

anti rouge

Wzmocnienie i ochrona naczyń dla każdego rodzaju cery

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Ilona Kiraga

Ilona Kiraga

Kosmetolog, szkoleniowiec, wykładowca, autorka licznych publikacji w prasie branżowej

Z kosmetyką profesjonalną jestem związana od wielu lat. Ukończyłam Wydział Farmaceutyczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Świat kosmetyków fascynuje mnie praktycznie od zawsze. Lubię zgłębiać tajniki najnowszych surowców kosmetycznych i ciekawych receptur.

Prywatnie cały czas uczę się, jak skutecznie zarządzać czasem, będąc mamą Milenki, Wiktorii i Maksymiliana. W wolnych chwilach odpoczywam, dbając o aktywność fizyczną.