Witamina C – ratunek dla skóry po lecie

2021-08-26 | Ilona Kiraga, Pielęgnacja i kosmetyki

Witamina C – ratunek dla skóry po lecie

2021-08-26 | Ilona Kiraga, Pielęgnacja i kosmetyki

Lato powoli przemija, dni stają się krótsze, a wieczorem, jeśli wybieramy się na spacer, to warto już mieć ze sobą dodatkowy sweter. W tym okresie często spostrzegamy również wyraźne zmiany na naszej skórze, powstałe na skutek letniej ekspozycji na promieniowanie UV. Są to najczęściej: przebarwienia, suchość i szorstkość naskórka, drobne zmarszczki, rozszerzone naczynia krwionośne czy podrażnienia. Jak skutecznie im przeciwdziałać? Stosując kosmetyki z witaminą C.

Wielokierunkowe działanie witaminy C

Nie ma chyba takiej skóry, dla której witamina C nie byłaby korzystna. Cera sucha i wrażliwa, dojrzała i problematyczna, z nierównomiernym kolorytem czy naczynkowa, każda ją „polubi”. Przy wyborze kosmetyku z tym składnikiem warto jednak zwrócić uwagę na to jaka jej forma została zastosowana. Czasami bowiem substancja ta (np. w czystej postaci, czyli kwasu askorbinowego) ze względu na niskie pH, może podrażniać skórę. Jednak przy wyborze odpowiedniej jej formy przynosi skórze same korzyści.

Czy wiesz, że…

Witamina C po spożyciu pokarmu dobrze wchłania się w dwunastnicy i jelicie cienkim. Jednak w ten sposób do skóry dociera jedynie znikoma jej ilość. Zawsze znajdą się bowiem narządy, które mają pierwszeństwo np. mózg. Dlatego w przypadku skóry ważne jest, aby substancję tę stosować również zewnętrznie.

Idealna po lecie

Kiedy po lecie skóra woła o ratunek warto sięgnąć po kosmetyki z witaminą C. Dlaczego? Ponieważ łagodzi ona większość problemów skóry wywołanych przez promieniowanie UV. Spójrzcie na tabelkę.

Tetraizopalmitynian askorbylu

Mam nadzieję, że przekonałam Was do tego, iż witamina C to absolutny „must have” dla skóry po lecie. Teraz pozostaje już tylko wybrać odpowiednią jej formę. Może to być np. tetraizopalmitynian askorbylu. Jedna z najskuteczniejszych obecnie postaci witaminy C i co ważne, doskonale tolerowana przez skórę. Nie ma więc mowy o podrażnieniach. Tę właśnie substancje znajdziecie w kosmetykach linii C-Active Care, którą gorąco Wam polecam.

C-ACTIVE CARE

Na ratunek skórze po lecie!

2 komentarze

  1. Szukam dla siebie odpowiedniej formy wit.C. Czy można łączyć doustne podanie witaminy z dodatkowym wcieraniem przez skórę? Czy ma to sens?

    Odpowiedz
    • Jak najbardziej, ma to sens. Do skóry dociera ograniczona ilość witaminy C z tej którą dostarczamy doustnie. Dlatego warto wspomagać ją stosując również odpowiednie kosmetyki z witaminą C.

      Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ilona Kiraga

Ilona Kiraga

Kosmetolog, szkoleniowiec, wykładowca, autorka licznych publikacji w prasie branżowej

Z kosmetyką profesjonalną jestem związana od wielu lat. Ukończyłam Kosmetologię na Wydziale Farmaceutycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Świat kosmetyków fascynuje mnie praktycznie od zawsze. Lubię zgłębiać tajniki najnowszych surowców kosmetycznych i ciekawych receptur.

Prywatnie cały czas uczę się, jak skutecznie zarządzać czasem, będąc mamą Milenki, Wiktorii i Maksymiliana. W wolnych chwilach odpoczywam, dbając o aktywność fizyczną.