30 ml

boost

STAGE 3 - BOOSTBooster odmładzanie Retinoidy 1%

Skoncentrowany booster odmładzający zawiera 3 formy retinoidów – czysty retinol, palmitynian retinylu oraz najnowszej generacji ester kwasu retinowego

• poprawia gęstość, jędrność i elastyczność skóry
• poprawia owal twarzy
• wyrównuje koloryt cery
• zmniejsza zarówno płytkie jak i głębokie zmarszczki
• wyraźnie odmładza wygląd skóry
• działa przeciwstarzeniowo
• rozjaśnia przebarwienia

Produkt dla każdego rodzaju cery wymagającej poprawy owalu i twarzy oraz gęstości, elastyczności i jędrności skóry

najniższa cena z ostatnich 30 dni -  92,00 zł


92 zł


INCI

Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Squalane, Dimethyl Isosorbide, Salvia Hispanica Seed Oil, Retinyl Palmitate, Retinol, Hydroxypinacolone Retinoate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil , Diethylhexyl Syringylidenemalonate, PEG-8, Polysorbate 20, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric AcidCo go wyróżnia?

Zawiera jedne z najskuteczniej odmładzających wygląd skóry składników aktywnych stosowanych w kosmetologii. Najnowszej generacji kompleks retinoidów (ester kwasu retinowego, retinol, palmitynian retinylu) działa intensywnie przeciwstarzeniowo. Umożliwia silną odnowę komórkową, dzięki czemu odwraca skutki procesu starzenia się skóry.


Co robi dla skóry?

Skoncentrowany booster odmładzający poprawia owal twarzy, a także korzystnie wpływa na gęstość, jędrność i elastyczność skóry. Wyrównuje koloryt cery, rozjaśnia przebarwienia, zmniejsza zarówno płytkie jak i głębokie zmarszczki. Działa jednocześnie przeciwstarzeniowo, jak i odmładzająco.


Jak stosować?

Wieczorem nanieś kilka kropli kosmetyku na oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu, omijając okolice oczu. Stosuj samodzielnie lub dodaj niewielką ilość do kremu.

Ze względu na oddziaływanie retinolu na ilość wydzielanego sebum, w przypadku cery suchej, na początku kuracji może pojawić się przejściowe uczucie suchości.
W miarę dalszego stosowania, suchość skóry zanika. W ciągu dnia stosuj ochronę przed promieniowaniem UV. Przed użyciem wykonaj test płatkowy.


Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu oraz doustne stosowanie retinoidów. Ciąża i okres karmienia piersią. Ekspozycja na słońce i promieniowanie UV.

Nie używaj jeśli w miejscach gdzie ma być stosowany kosmetyk występują: znamiona barwnikowe; znamiona o nierównomiernych brzegach, zabarwieniu i z otoczką zapalną; podrażnienia, uszkodzenia mechaniczne (rany, otarczia naskórka); skóra jest w trakcie lub bezpośrednio po kuracjach złuszczających. Należy zachować ostrożność przy alergiach, AZS, łuszczycy i innych chorobach skórnych.
 


Ekspert marki dr Skin

Retinoidy to wyjątkowe substancje przeciwstarzeniowe i odmładzające. Zapobiegają fotostarzeniu, a także "odwracają" jego skutki. Niwelują drobne linie i zmarszczki, wygładzają naskórek, rozjaśniają przebarwienia. Skóra jest bardziej elastyczna. Najbardziej aktywnym retinoidem jest kwas witaminy A (kwas retinowy), ale ze względu na właściwości drażniące skórę, w kosmetyce wykorzystywane są jego estry, np. Hydroxypinacolone Retinoate (ester kwasu retinowego) o mniejszym działaniu ubocznym. Ulegają one w skórze przekształceniu w aktywne związki. Dzięki powinowactwu do receptorów retinoidowych (RXR, RAR), obecnych w naskórku, mieszkach włosowych, gruczołach łojowych i komórkach układu immunologicznego (komórki Langerhansa) wpływają na różne procesy w skórze".
 

prof. nadzw. dr n. med. Magdalena Ciupińska
specjalista dermatolog-wenerolog i specjalista organizacji ochrony zdrowia
Ten preparat możesz stosować wieczorem, na dwa sposoby:

1. Nakładaj bezpośrednio na skórę (okolica według zaleceń na opakowaniu), a na niego krem
2. Dodaj niewielką ilość do ulubionego kremu

Na booster, który ma działanie, m.in. złuszczające, nie nakładaj ani nie łącz go w inny sposób z kremami, które zawierają kwasy czy retinoidy. Stosuj 2 - 3 razy w tygodniu.

Czym są preparaty typu BOOST?

To kosmetyki, które oznaczają wyraźne „wzmocnienie”, „podnoszenie skuteczności” stosowanej do tej pory pielęgnacji. Zawierają wysokie, efektywne dawki składników aktywnych, co przekłada się na szybko zauważalną poprawę w wyglądzie skóry.
 

dr Skin podpowiada:

Witamina A (retinoidy) stosowana w kosmetyce ma unikatowe właściwości polegające na zdolności do odwracania skutków starzenia się skóry, a nie jedynie spowalniania występowania objawów upływu czasu. Wszystko dzięki temu, że wiążą się ze znajdującymi w skórze receptorami retinoidowymi i działają bezpośrednio na komórki skóry.

  Kompleks retinoidów  – dlaczego zastosowaliśmy aż 3 różne formy wit. A? Retinol ma nieograniczoną ilość zalet. Przynosi skórze wiele korzyści. Badania pokazują, że nie tylko zapobiega objawom fotostarzenia, ale może wręcz je "odwrócić". Przy tym wszystkim ma jednak jedną wadę. Stosowany w wysokim stężeniu, samodzielnie - może podrażniać skórę. Zastosowaliśmy 3 różne formy retinoidów, w tym bez potencjału drażniącego palmitynian retinylu oraz ester kwasu retinowego po to, by zapewnić wysoką skuteczność działania i jednocześnie wysoką tolerancję przez skórę.

Kompleks retinoidów – dlaczego zastosowaliśmy aż 3 różne formy wit. A? Retinol ma nieograniczoną ilość zalet. Przynosi skórze wiele korzyści. Badania pokazują, że nie tylko zapobiega objawom fotostarzenia, ale może wręcz je "odwrócić". Przy tym wszystkim ma jednak jedną wadę. Stosowany w wysokim stężeniu, samodzielnie - może podrażniać skórę. Zastosowaliśmy 3 różne formy retinoidów, w tym bez potencjału drażniącego palmitynian retinylu oraz ester kwasu retinowego po to, by zapewnić wysoką skuteczność działania i jednocześnie wysoką tolerancję przez skórę.