Zaloguj się
EN PL SKLEP

Porady

Jak pielęgnować usta?

Szminki nie zawsze gwarantują właściwe natłuszczenie. Aby kolor długo się utrzymywał, często mają dodatki wysuszające skórę. Jeśli malujemy usta barwnymi pomadkami, pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji. Ważne jest regularne natłuszczanie i regeneracja naskórka ust. Dobry efekt przynosi smarowanie warg grubą warstwą miodu. Ale nie wolno ich oblizywać! Ślina też wysusza usta. Poza domem świetnie sprawdzają się tłuste balsamy na bazie miodu lub olejków.

Jak szybko poprawić wygląd skóry?

Sen jest najlepszym kosmetykiem, jednak czasami nie możemy sobie na niego pozwolić z braku czasu. Aby cera wyglądała świeżo polecamy nałożenie delikatnego peelingu enzymatycznego (np. Subtelnego Peelingu Enzymatycznego z serii DELICATE CARE) a następnie maseczkę silnie nawilżającą. Doskonale sprawdzają się silnie skoncentrowane kosmetyki, np. eliksiry, które błyskawicznie poprawiają wygląd cery (np. Intensywne Serum z linii ANTI-AGING CARE). Jeśli wcześniej wiemy o kilku przyjęciach pod rząd, a na każdym chcemy wyglądać jak najlepiej, to warto zarezerwować sobie odświeżający zabieg u kosmetyczki w dniu pomiędzy przyjęciami.

Jak pielęgnować skórę zimą?

Zimowe miesiące to trudny okres dla naszej skóry. Chłód, mróz, wiatr niekorzystnie wpływają na jej stan. Przebywanie na zewnątrz bez odpowiedniego zabezpieczenia powoduje zaczerwienienia, odmrożenia, pierzchnięcie, pękanie naczynek. Mniejsza wilgotność powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach dodatkowo potęguje przesuszanie skóry.

Codzienną pielęgnację powinno się dostosować do tych trudnych warunków i rodzaju skóry. Zacznijmy od prawidłowego oczyszczania, które jest zawsze bardzo istotne. Do demakijażu najlepiej używać delikatnego mleczka, które dokładnie oczyści cerę nie naruszając warstwy hydro-lipidowej naskórka, a dla przywrócenia naturalnego pH skóry delikatnego, nawilżającego toniku np. z wyciągiem z alg. Należy unikać mydła, które pozbawia skórę ochronnej warstwy tłuszczowej. Lepiej stosować łagodny, bezzapachowy żel lub płyn micelarny.
Z wiatrem i chłodem najlepiej radzi sobie skóra tłusta, mieszana i normalna. Tego rodzaju cery mają naturalną barierę ochronną w postaci warstwy wytwarzanego sebum. Do ich pielęgnacji, jako ochrona na dzień wystarczy krem nawilżający zawierający np. olej z ogórecznika lub krem półtłusty o lekkiej konsystencji np. z kiełkami pszenicy.
Cera sucha i cera wrażliwa są pozbawione warstwy ochronnej, dlatego są bardziej podatne na podrażnienia, szybko ulegają odwodnieniu i tracą elastyczność. Wymagają kremów odżywczych np. z olejem makadamia lub tłustych np. z masłem Shea, które pozostawia na skórze cienki film.
Preparaty do pielęgnacji cery suchej i wrażliwej powinny zawierać, takie składniki jak fucogel lub kwas hialuronowy, które dodatkowo zatrzymają wodę i zabezpieczą skórę przed jej utratą.
Cera naczynkowa wymaga największej troski. Pielęgnując ją warto zadbać o zmniejszenie skutków zbyt dużych wahań temperatury. Cera taka potrzebuje kremu z substancjami wzmacniającymi , np. rutyna, wit. C, arnika, miłorząb japoński, które zmniejszają kruchość naczyń, uszczelniają je, zapobiegają rozszerzaniu i pękaniu.
Warto intensywnie pielęgnować skórę w okresie zimowym, aby jak najskuteczniej ochronić ją przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych.


Jak szybko pozbyć się niechcianych "pryszczy"?

Nawet gdy krostka jest spora, nie próbujmy jej wyciskać. Będzie się dłużej goić, a poza tym w ten sposób łatwo przenieść bakterie na pozostałe części twarzy.
Domowe sposoby: Tabletkę aspiryny zwilżamy kilkoma kroplami wody i nakładamy na zmienione miejsce. Kiedy dobrze wyschnie, trzymamy przez pół godziny i zmywamy tonikiem. Okład podziała antybakteryjnie, zmniejszy zaczerwienienie, dzięki czemu krostka będzie mniej widoczna. Można też na kilka minut przyłożyć kostkę lodu, by zapobiec ewentualnym stanom zapalnym.
Pomocne kosmetyki: Na początek oczyszczamy twarz antybakteryjnym tonikiem. Warto też użyć specjalnego punktowego żelu z kwasem salicylowym. Pomoże on zasuszyć krostkę, która po kilku godzinach powinna zniknąć. Takie preparaty są tanie i wydajne, więc warto mieć je na wszelki wypadek. Jeśli mimo wszystko krostka nadal szpeci naszą cerę, możemy ją zamaskować. Najlepszy będzie korektor lub fluid do cery trądzikowej i tłustej. Zaczerwienienia dobrze ukryje zwłaszcza kosmetyk w kolorze zielonym.
Preparaty z linii YOUNG CARE to idealna profilaktyka powstawania krostek.

Jak pielęgnować skórę latem?

Często latem zadajemy sobie pytanie: opalać się czy nie? i trudno znaleźć na to pytanie jednoznaczną odpowiedź pomimo coraz większej wiedzy na ten temat.
Słońce jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Stymuluje syntezę witaminy D, działa korzystnie na wydzielanie melatoniny – hormonu poprawiającego samopoczucie, wywołuje ponadto efekt brązowienia skóry, stanowiący naturalną jej ochronę. Lekarze dermatolodzy ostrzegają jednak przed jego szkodliwym działaniem a ochrona skóry przed promieniowania UV stała się jednym z głównych priorytetów kosmetyki.
Większość zmian na skórze związanych ze starzeniem jest spowodowane promieniami UV, dlatego prawidłowa ochrona i pielęgnacja skóry w młodości może zmniejszyć aż do 80% zmiany skórne związane ze starzeniem. Starzenie skóry jest czasem nazywane "przewlekłym stanem zapalnym" spowodowanym przez ultrafiolet. Dochodzi wówczas do suchości - szorstkości skóry, rogowacenia słonecznego - stanów przedrakowych, nieregularnej pigmentacji - plam soczewicowatych - a nawet czerniaka. Zniszczenie włókien elastylowych i kolagenowych prowadzi do głębokich zmarszczek, utraty elastyczności skóry oraz patologicznych złogów- kępek żółtych, a także trwałego rozszerzenia naczyń krwionośnych – teleangiektazji.
Latem prawidłowa pielęgnacja skóry powinna zawierać elementy ochronne, odżywcze, nawilżające oraz łagodzące ewentualne podrażnienia.
W składzie kremów stosowanych w lecie muszą się znajdować się filtry promieniochronne (filtry UV), zarówno filtry chemiczne jak i fizyczne (Podstawowa różnica w ich działaniu polega na tym, że filtry chemiczne charakteryzują się zdolnością pochłaniania promieniowania UV i przekształcania go w nieszkodliwą energię cieplną, natomiast filtry fizyczne (TiO2, ZnO) powodują odbijanie bądź rozpraszanie promieni słonecznych).
Szczególnie cenne w preparatach kosmetycznych są antyoksydanty, szczególnie witaminy C i E - to przeciwutleniacze, chroniące nas przed działaniem wolnych rodników, które przyspieszają procesy starzenia, jak również ekstrakty roślinne z białej i zielonej herbaty, dzikiego jamu. Ważne jest również odpowiednie odżywienie i nawilżenie naskórka, w czym pomocne są fitoestrogeny soi, proteiny pszenicy, algi. Nawilżą i ukoją naszą skórę: kwas hialuronowy, d-pantenol, allantoina, szczególnie ważne przy podrażnieniach i oparzeniach słonecznych.
Latem warto skorzystać z ofert gabinetów kosmetycznych, które obok cennych nawilżająco-odżywczych (Np. "Nadmorska bryza" czy  "Na ziarnku soi" - zabiegi firmowe BANDI) zabiegów na twarz i ciało pozwolą zadbać o odpowiednie wzmocnienie narażonej na czynniki zewnętrzne skóry. Wśród zabiegów znajdą się również takie, które złagodzą skutki nadużycia kąpieli słonecznych (Np. "Źródło ukojenia", "Ugaś pragnienie" - zabiegi firmowe BANDI)
W trakcie zabiegów, kosmetyczka udzieli nam porad, pomoże także wybrać odpowiednie preparaty do pielęgnacji domowej, tak aby ta piękna pora roku nie była zagrożeniem dla naszej urody.

Czy są jakieś zabiegi kosmetyczne (nieinwazyjne), które mogą poprawić owal twarzy, ujędrnić wiotką, słabą skórę? - po 40 roku życia?

Skóra po 40 roku życia traci elastyczność i zatraca wyrazistość owalu twarzy. Skuteczne i nieinwazyjne zabiegi w gabinetach kosmetycznych wykorzystują kosmetyki oparte na składnikach regenerujących skórę. Bardzo istotne są odpowiednio wykonywane masaże twarzy, szyi i dekoltu. Poprzez właściwie dobrane ruchy, wykwalifikowana kosmetyczka poprawi napięcie mięśni a także wpłynie na pracę gruczołów skóry przez co trwale poprawi się jej nawilżenie. Systematyczne wykonywanie masaży anti age z użyciem olejów makadamia i migdałowego oraz witaminy E dają wyraźne efekty już po pierwszej serii.

Jakie składniki w kremach działają najskuteczniej, jeśli chodzi o odmładzanie skóry?

Dobierając kremy dla cer po 40 roku życia, należy wybierać preparaty bogate w surowce przeciwdziałające skórnym efektom spadku poziomu estrogenów w organizmie, czyli zmniejszające skutki wejścia w okres klimakterium. Poszukujmy kosmetyków które zawierają: fito estrogeny soi, wyciąg z Dzikiego Jamu, biotynę, witaminę C. Dodatkowo w gabinecie kosmetycznym warto zastosować serię zabiegów na bazie kwasów owocowych, które mają zdolność podnoszenia syntezy kolagenu czego efektem jest poprawa owalu twarzy.

Jakich kremów pod oczy lepiej zimą nie używać?

Kremy do skóry wokół oczu powinny przede wszystkim dobrze nawilżać i natłuszczać. W okresie zimy najlepiej wybierać takie kosmetyki, które mają bogatą konsystencję. Stosowanie kosmetyków o konsystencji żelu nie będzie wystarczającą pielęgnacją.

Znajdź nas ...