Zaloguj się
EN PL SKLEP

Szkolenia Bandi

Szkolenia Bandi

Rozmowa z Iloną Kiragą - szkoleniowcem BANDI i Moniką Augustyniak - managerem Instytutu Urody BANDI. Jesienią w kilkunastu miastach Polski Ilona Kiraga i Monika Augustyniak przeprowadziły szkolenia, na które złożyły się część marketingowa i prezentacja zabiegów na twarz i ciało.


Dlaczego firma BANDI Cosmetics zajęła się szkoleniem kosmetyczek z technik sprzedaży?
Ilona Kiraga: Nasza firma już od kilku lat cyklicznie prowadzi szkolenia, których celem jest pomaganie kosmetyczkom w poszerzaniu wiedzy i kwalifikacji zawodowych. Branża kosmetyczna należy do tych branż, w których ciągłe szkolenie się i poszerzanie wiedzy jest niezbędne. Tematyka szkoleń jest zawsze dokładnie przemyślana i stanowi odpowiedź na zagadnienia, którymi aktualnie są zainteresowane aktywne zawodowo kosmetyczki. Jako, że problem budowania trwałych relacji z klientami jest obecnie często podejmowany, z uwagi na dużą konkurencję, postanowiliśmy poza zagadnieniami poświęconymi urodzie omówić również tą kwestię.


Monika Augustyniak: W Instytucie Urody BANDI sprzedajemy bardzo dużo kosmetyków detalicznych, aż połowa przychodu Instytutu to przychód ze sprzedaży detalu. Wynika to z tego, że wszystkie nasze klientki, które korzystają z zabiegów stosują również zaleconą przez nas pielęgnację domową. Indywidualne podejście do klienta, indywidualne doradztwo i sprzedaż kosmetyków do pielęgnacji domowej prowadzi do obopólnej korzyści - klient jest zadowolony z szybszego uzyskania pożądanych efektów, a salon ma dodatkowy przychód.


Czym różnią się Wasze szkolenia od tych organizowanych przez zajmujące się tym firmy?


IK: Większość szkoleń organizowanych przez trenerów biznesu zajmujących się sprzedażą ma dokładnie taką samą
tematykę niezależnie od grupy uczestników. My mając świadomość tego, że zawód kosmetyczki jest specyficzny i wymaga indywidualnego potraktowania postanowiliśmy przygotować szkolenia adresowane konkretnie dla tej grupy. Wiadomości, które przekazujemy podczas spotkania to konkretne przykłady i rozwiązania, które sami wcześniej sprawdziliśmy.
MA: Przez kilka lat funkcjonowania naszego firmowego Instytutu Urody BANDI zdobyłyśmy wiele doświadczeń w zakresie budowania trwałych relacji z klientem i to właśnie tą wiedzą chciałyśmy się podzielić z uczestniczkami spotkań. Myślę, że szkolenie różniło się przede wszystkim tym, że było przygotowane specjalnie dla kosmetyczek, wszystkie przykłady omawiane podczas spotkań były zaczerpnięte z naszych prawdziwych doświadczeń, które nabyłyśmy podczas pracy z klientem.


Czy w 2 godziny można w pełni omówić problem technik sprzedaży?
IlonaIK: Dwie godziny to faktycznie nie jest dużo. Tym bardziej, że w trakcie części poświęconej technikom sprzedaży padało wiele pytań, a kosmetyczki chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami, co często kończyło się żywą dyskusją. Jednak warto pamiętać, że tegoroczne szkolenie poświęcone temu zagadnieniu jest kontynuacją konferencji, które odbyły się w roku ubiegłym, podczas których omówione zostały kwestie dotyczące rodzaju klientów, ich zachowania, sposobu odpowiedniego komunikowania się oraz najczęstszych problemów. Można więc powiedzieć, że początkowo omówiona została teoria, by teraz można było przejść do praktyki.


MA: W poprzednim cyklu szkoleń jeden z bloków, również traktujący o sprzedaży, prowadziła współpracująca z nami ceniona trenerka biznesu. Szkolenie to podobało się kosmetyczkom, jednak z rozmów, które zawsze prowadzimy z Paniami po szkoleniach wynikało, że oprócz teoretycznej wiedzy marketingowej oczekują omówienia większej ilości konkretnych sytuacji, które mają miejsce w gabinetach kosmetycznych. Dlatego starałyśmy się skupić między innymi na faktycznych obiekcjach, które zgłaszają klienci salonów kosmetycznych.


Jakie jest główne przesłanie części poświęconej sprzedaży?
MonikaMA: Każdy klient jest dla nas ważny. W dzisiejszych czasach budowanie długotrwałych relacji z klientem nie polega jedynie na zaproponowaniu mu produktu dobrej jakości, potrzeba czegoś więcej. Najważniejsza jest autentyczność, indywidualne podejście i wiarygodność. To daje klientowi poczucie bezpieczeństwa, a nam ułatwia zdobycie jego zaufania. Podstawą jest doskonała znajomość zalecanych produktów. To niezwykle ważne aby kosmetyczka znała kosmetyki, które zaleca i była do nich przekonana. Klient wyczuje każdą sztuczność.


Zabiegi Cytrusowy Gaj i Efekt Motyla są już jakiś czas w ofercie firmy. Dlaczego szkolenia ponownie uwzględniają tą tematykę?
IK: Grono kosmetyczek pracujących na naszych kosmetykach cały czas rośnie. Z uwagi na to, że często zdarzały się pytania o te zabiegi postanowiliśmy je ponownie uwzględnić w planie szkolenia. Cytrusowy Gaj i Efekt Motyla to zabiegi, które w dość krótkim czasie przynoszą widoczne rezultaty. Właśnie takich zabiegów obecnie poszukują kosmetyczki i ich klientki, dlatego ponownie cieszyły się one dużym zainteresowaniem zarówno wśród naszych nowych klientek jak i tych, które już z nami współpracują.


Jaki będzie temat konferencji w 2014 roku?
IK: Kolejny cykl szkoleń będzie związany z nowym zabiegiem wybielającym, który wiosną poszerzy ofertę firmy. Uzupełnieniem zabiegu będą oczywiście preparaty do pielęgnacji domowej o działaniu rozjaśniająco-wybielającym. Szkolenie tradycyjnie będzie podzielone na dwa bloki: kosmetyczny i biznesowy.Szkolenia dla profesjonalistów

Program
1. Zmarszczki i przebarwienia - największe wyzwanie kosmetologii;
2. Dotyk Perfekcji - wybielająco - przeciwzmarszczkowy zabieg z innowacyjną witaminą C;
3. Zastrzyk Energii - peptydowy zabieg liftingujący, alternatywa dla medycyny estetycznej;
4. Dermo- czy kosmetyk? - seria specjalistycznych kosmetyków do pielęgnacji domowej Medical Expert

Koszt sympozjum: 80 zł
Cała kwota do wykorzystania na zakupy kosmetyków BANDI w dniu szkolenia.
Cena zawiera także: uczestnictwo w sympozjum, certyfikat, lunch
.

Dla wszystkich uczestników sympozjum przygotowaliśmy prezenty od BANDI i specjalne promocje.

Prowadzący - Ilona Kiraga- kosmetolog, technik farmacji, wykładowca, wieloletni praktyk w zakresie pielęgnacji i zwalczania defektów skóry, autorka licznych publikacji w prasie branżowej.

 

 

 


 

12.10.2015

 

Poznań

godz. 10:00-15:00
Hotel & Centrum Kongresowe IOR, Instytut Ochrony Roślin
Państwowy Instytut Badawczy
ul. Władysława Węgorka 20
60-318 Poznań

zapisy pod numerami telefonu: 22 112 50 40 lub 507 144 779

Przedstawiciel handlowy: Anna Kochnowicz: 505 302 517

lub bok@bandi.pl

19.10.2015

 

Łódź

godz. 10:00-15:00,
INESS HOTEL *** ul .Wróblewskiego 19/23

93-578 Łódź

zapisy pod numerami telefonu: 22 112 50 40 lub 507 144 779

Przedstawiciel handlowy: Anna Długoszek tel: 513 009 308

lub bok@bandi.pl

 

26.10.2015

 

Czosnów

godz. 10:00-15:00
BANDI Cosmetics, ul. Warszawska 7, 05-152 Czosnów

zapisy pod numerami telefonu: 22 112 50 40 lub 507 144 779

Przedstawiciel handlowy: Anna Długoszek tel: 513 009 308,

Magdalena Wieczorek tel: 516 022 061

lub bok@bandi.pl

09.11.2015

 

Lublin

godz. 10:00-15:00,
Hotel Mercure Lublin Centrum,
Al. Racławickie 12, 20-037 Lublin

zapisy pod numerami telefonu: 22 112 50 40 lub 507 144 779

Przedstawiciel handlowy: Karolina Piskorska tel: 512 103 414

lub bok@bandi.pl

 

23.11.2015

 

Kielce

godz. 10:00-15:00
BEST WESTERN Grand Hotel, ul. Sienkiewicza 78, 25-501 Kielce

zapisy pod numerami telefonu: 22 112 50 40 lub 507 144 779

Przedstawiciel handlowy: Karolina Piskorska tel: 512 103 414

lub bok@bandi.pl


Kontakt w sprawie szkoleń:
tel: (+48 22) 112 50 40, (+48 22) 753 08 25
e-mail: bok@bandi.pl

Znajdź nas ...